Kesäduuni OP:n piikkiin

14.3.2020 Henna Sundell

Turun Suunnistajat tarjoaa yhdelle 15-17 –vuotiaalle nuorelle kesätöitä kahdeksi viikoksi OP Turun Seudun kesätyötuella. Kesätyöntekijän tehtävänä on avustaa erityisesti lasten ja nuorten tapahtumien järjestelyissä, kuten Marli-kesäcupissa.

Työtehtäviin kuuluu esimerkiksi rastien vientiä ja hakua, apuohjaajana toimimista sekä muita käytännön työtehtäviä. Työ tehdään seuratyöntekijän ja seuran vapaaehtoisten työntekijöiden ohjauksessa. Työtehtävät tarkentuvat valitun kesätyöntekijän vahvuuksien sekä seuran tarpeiden mukaan.

Työaika voidaan sopia joustavasti työntekijän kanssa ja se voi sijoittua lyhyempinä pätkinä pidemmälle aikavälille kesä-heinäkuussa tai kahdelle viikolle kesäkuussa. Työ sijoittuu Turun seudulle ja painottuu arki-iltoihin.

Työntekijältä vaaditaan suunnistuksen perustaidon hallitsemista, hyvää yhteistyökykyä, reipasta ja oma-aloitteista asennetta. Työntekijän tulee olla täyttänyt 15 vuotta 31.5. mennessä, eikä hän saa täyttää 18 vuotta ennen 31.8. Eduksi katsotaan ratamestarikokemus, kokemus lasten kanssa toimimisesta tai some-osaaminen.

Turun Seudun Osuuspankki lahjoittaa kesätyöpaikan palkan Turun Suunnistajille.

Lähetä hakemuksesi 19.4.2020 mennessä Hennalle (henna.tusvalmentaja@gmail.com). Kerro hakemuksessasi miksi olet kiinnostunut työpaikasta, miksi juuri sinä olet siihen sopiva ja millaisia taitoja sinulla on. Ilmoitathan myös ajankohdat, jolloin voit tehdä työtä (leiripoissaolot yms.). Muista laittaa hakemukseesi yhteystietosi.

Osuuspankin tuella muutkin alueen yhdistykset tarjoavat kesätöitä. Voit hakea useampaakin työpaikkaa. Listan kaikista tarjolla olevista paikoista löydät täältä: https://www.op.fi/web/op-turun-seutu/kesaduuni Tsemppiä kesätyön hakuun!

Lisätiedot ja hakemukset:

Henna Sundell (henna.tusvalmentaja@gmail.com)

Yhteistyössä