Turun Suunnistajat

KOKO SEURAN YHTEINEN 25-MANNATREENI! + Tulokset

22.9.2017

Tulokset ja väliajat hajonnoittain alla. Ykkösrastin aika ei varmaan pidä paikkaansa sekunnilleen, sillä tietokone ei ottanut toimiakseen treenipaikalla, ja jouduin arvaamaan mitä MTR-leimasimen kello mahtoi yhteislähdön aikaan näyttää. Kaikki rastiväliajat sekä maaliaika (mukaan lukien ykkösrastin väliaika) ovat kuitenkin vertailukelpoisia toistensa suhteen (paitsi ykkösrasti ei tienkään ole suhteellisesti / prosentuaalisesti vertailukelpoinen, vain erotuksen suhteen)).

Sormen osoittaisin tietenkin EMIT-ajanottojärjestelmää ja Windows-käyttöjärjestelmää, sekä varsinkin muinaisia sarjaporttirajapintoja kohden. Erityisen ikäviä ovat virtuaalisarjaportti-USB-rajapinnat, joiden ajureita saa metsästää parhaassa tapauksessa laitevalmistajan norjankielisiltä sivuilta tai pahimmassa tapauksessa internetin syövereistä, ikivanhasta nettifoorumikirjoituksesta. Vinkkinä itselleni ja muille tulospalvelutalkoolaisille: asentakaa ja testatkaa EMIT-ajurit hyvissä ajoin ennen tapahtumaa, ja varjelkaa tuota tietokonetta missä lukija toimii kuin omaa lastanne (korvaa edellinen vertaus tarvittaessa esim. henkilökohtaisella omaisuudella, jos sinulla ei ole lapsia tai arvojärjestyksesi on erilainen).

tus_mannatreeni_2017_tulokset.pdf
tus_mannatreeni_2017_valiajat.pdf


Tervetuloa testaamaan syyskuntosi ja viestitaitosi koko seuran yhteiseen 25-mannatreeniin!

Torstaina 28.9 Kuninkojan maastossa

  • Kokoontuminen Kuloistetien päässä klo 17.30 mennessä
  • Yhteinen info ja verryttely lähtöpaikalle
  • Yhteislähtö noin klo 18.00

Radat viestihajonnoin. Emit-leimaus. Oma karttakotelo!

  • pitkä 4,3km (vaativa) miehet & pojat
  • keski 3,4km (vaativahko) naiset & tytöt & weteraanit
  • lyhyt 2,3km (putki, helpohko) alle 12v

Ilmoittautuminen tämän linkin kautta TI 26.9 mennessä


22.9.2017
Yhteistyössä
OP Turun Seutu NEO-urheilu Inov-8 Noname Tähtiseura Lomakeskus Koivukankare Suomen vero- ja lakipalvelut