Turun Suunnistajat

Seuran syyskokous ja joulujuhla sunnuntaina 17.12.2017

24.11.2017

Turun Suunnistajat ry:n syyskokous pidetään Turun kristillisellä opistolla su 17.12.2017 klo 16 alkaen.  Käsiteltävien asioiden listalla sääntömääräiset asiat, joista tärkeimmät ovat vuoden 2018 toimintasuunnitelman ja talousarvion hyväksyminen.

Lisäksi  seuralle valitaan uusi varapuheenjohtaja sekä uudet jäsenet johtokuntaan erovuoroisten tilalle. Paikkoja johtokuntaan on vapautumassa useampia.

Tule paikalle vaikuttamaan seuran toiminnan tavoitteisiin ja sisältöön sekä valitsemaan vastuuhenkilöitä.

Osoite: Lustokatu 7, 20380 Turku.


***


Syyskokouksen jälkeen jatkamme iltaa koko seuran Joulujuhlassa Turun Kristillisellä opistolla klo 17.30 alkaen. Ohjelmassa on perinteiseen tapaan kuluneen kauden huippuhetkien  muistelua, menestyneiden palkitsemista ja muuta ohjelmaa. Tarjolla on  riisipuuroa, glögiä ja pipareita.

Lämpimästi tervetuloa koko perheen voimin niin vanhat kuin uudetkin jäsenet ikään katsomatta!

Johtokunta
24.11.2017
Yhteistyössä
OP Turun Seutu NEO-urheilu Inov-8 Noname Tähtiseura Lomakeskus Koivukankare Suomen vero- ja lakipalvelut