Turun Suunnistajat

Syyskokous ja joulujuhlat 16.12.2018

5.12.2018

Turun Suunnistajat ry:n syyskokous pidetään Turun Kristillisellä opistolla su 16.12.2018 klo 15.30 alkaen. Käsiteltävien asioiden listalla sääntömääräiset asiat, joista tärkeimmät ovat vuoden 2019 toimintasuunnitelman ja talousarvion hyväksyminen. Lisäksi seuralle valitaan puheenjohtaja sekä uudet jäsenet johtokuntaan erovuoroisten tilalle.

Tule paikalle vaikuttamaan seuran toiminnan tavoitteisiin ja sisältöön sekä valitsemaan vastuuhenkilöitä.

Osoite: Lustokatu 7, 20380 Turku.

***

Syyskokouksen jälkeen jatkamme iltaa koko seuran Joulujuhlassa Turun Kristillisellä opistolla klo 17.00 alkaen. Ohjelmassa on perinteiseen tapaan kuluneen kauden huippuhetkien muistelua, menestyneiden palkitsemista ja muuta ohjelmaa. Tarjolla on riisipuuroa ja mitalikahvit Touko Sepän ja muiden vuoden aikana menestyneiden kunniaksi.

Lämpimästi tervetuloa koko perheen voimin niin vanhat kuin uudetkin jäsenet ikään katsomatta!
5.12.2018
Yhteistyössä
OP Turun Seutu Urheilu Mehiläinen Noname Naantali Spa & Hotel Marli Tähtiseura Lomakeskus Koivukankare Suomen vero- ja lakipalvelut