Turun Suunnistajat

Talkootiedote Nuorten Jukolaan

20.8.2019

TALKOOINFO


Iso kiitos kaikille Nuorten Jukolaan talkoolaisiksi ilmoittautuneille. Tässä muutamia käytännön ohjeita.

Kilpailu pidetään lauantaina 24.8.2019 Impivaaran urheilukeskuksessa. Tietoa kilpailusta löytyy kisasivuilta: https://www.jukola.com/nj2019/

 

Kilpailuaika on klo 11-17, mutta rakennustyöt aloitetaan jo perjantaina. Myös kilpailijoiden majoitus ja info aukeavat perjantai-iltapäivällä Rieskalähteen koululla. Osa talkooporukoista kokoontuu viikolla erilaisiin valmistelutöihin, näistä saat infoa omalta vastuuhenkilöltäsi.

Talkoolaisten parkki on kuplahallin eteläpuolella, ajo Nummisuutarinkadun kautta ja hallin vierestä. Kaikki toiminnot on sijoitettu kilpailukeskuksen karttaan (ks kisasivut).

Talkoolaiset saavat valkoisen talkoopaidan, jota pidetään päällä tapahtuman ajan. Paitoja jaetaan perjantaina infossa Rieskalähteen koululla (Jöllintie 3) klo 17 alkaen ja lauantaina kilpailukeskuksen infossa klo 8 alkaen. Talkoopaita päällä saat kahvia, teetä, mehua, leivän ja pullan talkoolaisten kahvilasta kanttiiniteltan oikeasta takanurkasta. Lisäksi saat vastuuhenkilöltäsi tai infosta lounaslipukkeen, jolla saat lounaan kisaravintolasta klo 11-16 välisenä aikana silloin, kun se sopii talkootyön lomaan. HUOM! Aika muuttunut; lounas loppuu siis jo klo 16!!

Jos olet ilmoittautunut mukaan, mutta et pääsekään, ota nopeasti yhteyttä vastuuhenkilöön. Jos et ole ilmoittautunut, mutta haluatkin mukaan, voit vielä laittaa nimesi talkootaulukkoon tai olla suoraan yhteydessä vastuuhenkilöihin!

Taulukko talkoolaisten sijoittelusta:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1toN61aw4medsxrR9Co1dnWPjjA6xaW_fcnquoeEKl88/edit#gid=0

Alla  vastuuhenkilöiden yhteystiedot ja ohjeet paikalle saapumiseen ja aikatauluihin. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteys suoraan talkooporukkasi vastuuhenkilöön. Tarkempi kuvaus tehtävistä löytyy täältä: https://drive.google.com/drive/folders/1notzi0zAbe5Ta5oiouP3Sc8OjmL8o16l


Kilpailun johtaja

Erkki Haavisto, 0500 540032, erkki.haavisto(at)hintsa.fi

Rakentaminen ja purku

Ari Matilainen, a.k.matilainen(at)gmail.com, 040 6784830

perjantai klo 10-21 kilpailukeskus

lauantai klo 8-10 ja klo 17-21 kilpailukeskus

perjantaina mukaan omat eväät, lauantaina talkoolounas ja kahvi (ks. yllä)

Sähköt ja tietoliikenne

Pasi Viberg, 040 534 7411

Tulospalvelu

Jouni Laaksonen, jouni.laaksonen(at)olfellows.fi, 040 523 8538

kilpailukeskuksen tulospalveluteltta klo 8-18

Rastivahdit ja maasto-opastus

Jarmo Jerkku, jarmo.jerkku(at)gmail.com, 040 573 4707

klo 9-17, kokoontuminen lauantaina klo 9 tulospalveluteltalle

hae talkookanttiinista mehu ja leipä mukaan maastoon, ota lisäksi omaa evästä ja riittävän lämmin ja sadetta pitävä vaatetus

Live-stream

Otto Itkonen, 044, 355 5032, otto.itkonen(at)gmail.com

kilpailukeskuksen tulospalveluteltta ja maasto klo 8-15

Lähtö, vaihto ja maali

Ville Paananen, 046 810 8257, ville.paananen(at)turkuamk.fi

kilpailukeskus klo 8-17

Info ja kilpailutoimisto

Mirja Huhtinen, 050 966 7719, mirja.huhtinen(at)fimnet.fi

perjantaina Rieskalähteen koulu klo 17-21

lauantaina kilpailukeskuksen info klo 7.30-18

GPS-liivit

Alli Haavisto, 044 0336952, alli.haavisto(at)hintsa.fi

kilpailukeskus klo 9-17

Kutsuvieraat

Enni Jalava, 050 625 633, enni.jalava(at)outlook.com

kilpailukeskus klo 8-12, kokoontuminen klo 8 infon edessä

Ensiapu

Hekki Huhtinen, 050 3234363, heikki.huhtinen(at)fimnet.fi

kilpailukeskus klo 9-18

Ravintola ja kanttiini

Lotta Haavisto, lotta.haavisto(at)fimnet.fi, 0400 540032

perjantaina sämpylätalkoot Raisiossa (Hintsantie 2) klo 16-18

lauantaina kilpailukeskus klo 8-18

lounasruokalassa ruuan jako klo  11-17

työvuorot talkootaulukossa, ole yhteydessä Lottaan, jos vuoro ei sovi

Majoitus

Mari Holmroos 040, 728 9732, mari.holmroos(at)luukku.com

majoituskoulu (Rieskalähteen koulu) on avoinna pe klo 17 - la klo 10

työvuorot on sovittu erikseen

Pysäköinti ja liikenteenohjaus

Pekka Liimatainen, pekka.liimatainen(at)pp5.inet.fi

pysäköintialueet kilpailukeskuksen lähistöllä

Järjestysmiehet

Juha Röntynen, j.i.rontynen(at)gmail.com

kilpailukeskus klo 8-17


Lisätietoja antaa kilpailun johtaja Erkki Haavisto, p. 0500 540032, erkki.haavisto@hintsa.fi


Tervetuloa mukaan järjestämään yhtä nuorten vuoden kohokohtaa! 

Kisamaskotti Peter odottaa innolla kisan alkua.


20.8.2019
Yhteistyössä
OP Turun Seutu Urheilu Mehiläinen Noname Naantali Spa & Hotel Marli Tähtiseura Lomakeskus Koivukankare Suomen vero- ja lakipalvelut