Turun Suunnistajat

Uusi johtokunta esittäytyy

9.1.2019

Syyskokouksessa 16.11.2018 valittiin seuran puheenjohtaja ja erovuorolaisten tilalle uudet jäsenet. Seuran pitkäaikainen puheenjohtaja Mikko Mannonen jättäytyi puheenjohtajakilvasta kokonaan pois. Tiukassa äänestyksessä seuran uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Juha Lappalainen. Lappalainen on toiminut pitkään Turun Suunnistajien johtokunnassa ja aiempina vuosina myös taloudenhoitajana. 

Vanhoina jäseninä kaudella 2018-2019 johtokunnassa jatkavat Emmi Haavisto, Ismo Kuokkanen ja Eero-Antti Lonka. Juha Lappalaisen puheenjohtajaksi siirtymisen vuoksi hänen paikalleen valittiin kaudelle 2019 Janne Salmi. Erovuorolaisten tillalle kaudelle 2019-2020 valittiin Reetta Kyläkoski, Heikki Huhtinen, Erkki Haavisto ja Henna Niemi. Johtokunnan järjestäytymiskokouksessa Henna valittiin myös seuran uudeksi sihteeriksi täyttämään viime vuonna tyhjänä ollutta paikkaa.


9.1.2019
Yhteistyössä
OP Turun Seutu Urheilu Mehiläinen Noname Naantali Spa & Hotel Marli Tähtiseura Lomakeskus Koivukankare Suomen vero- ja lakipalvelut